Bursa'dan 130 ülkeye ihracat yapan fabrikaya ziyaret

Bursa’dan 130 ülkeye ihracat yapan fabrikaya ziyaret


Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yatak imalat makinaları sektöründe dünyanın öncü firmalarından biri olarak 130 ülkeye ihracat yapan Elektroteks firmasını ziyaret etti.

Bursa’da kuruluşunun 30’uncu yılını kutlayan ve Kayapa Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet göstererek dünyanın dört bir tarafındaki yatak fabrikalarının makine hatlarını imal eden Elektroteks, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ağırladı.

Üretim hattını, teknolojik makineleri ve robot sistemlerini yakından inceleme fırsatı bulan Başkan Aktaş, fabrika çalışanlarıyla öğle yemeğinde işçilerle de sohbet etti.

Loading...

Elektroteks Yönetim Kurulu Başkanı Osman Güler, özellikle pandemi döneminde istihdam ve yatırımda önemli atılımlar yaptıklarını belirterek, yeni bir fabrika yatırımı ile 40 bin metrekare alan üzerine 15 bin metrekare kapalı alana sahip yeni fabrikada 80 kişilik ek istihdam sağlayarak kapasitelerini iki katına çıkardıklarını söyledi.

30 yıldır ülkemizde ve kentimizde markalaşma yolunda hızla ilerleyen Elektroteks’in başarılarından ötürü kutlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Bursa üreten marka bir şehir. Bizler de marka şehrin her alanda ilerlemesi için taşın altına elimizi koymaya devam edeceğiz” dedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Ohediyo

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğen Beğen
0
Beğen
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Hahaha Hahaha
0
Hahaha

Facebook Yorumlar