Güzel Kızıma Mektup

Güzel Kızıma Mektup


Güzeller güzeli kızım, bu mektubun her satırına sadece seni çok seviyorum diye yazmayı isterdim. Hatta sonuna da bir kalp çizip ortasından geçen okun bir ucuna senin isminin ilk harfini diğer ucuna da kendi ismimin ilk harfini çizmek isterdim. Ne kadar güzel olurdu öyle değil mi?

Oysa sana anlatacaklarım başka, anlatacaklarım maalesef ortak kaderimiz kızım. Bu dünya anlaşılır gibi değil. Her allahın gününe yüzlerce kötü haber sığabiliyor da aynı güne birkaç iyi haber bir türlü bir araya gelip de sığamıyor kızım. Her gün birileri bir kadını öldürüyor, öldüremezse de dövüyor ama milyonlarca iyi insan hiçbir şey yapmıyor, sadece izliyor. Her gün iyi bir kadının nasıl olması gerektiğine dair onca adam beyanat veriyor ama bir türlü iyi bir adam nasıl olunur diye bir Allah’ın kulu çıkıp da fikir beyan etmiyor. Hayatımız zor be kızım. Evine geç vakit dönsen adın kötüye, pazarları geç uyansan adın tembele, börek yapamazsan da adın beceriksize çıkıyor. Bize lakap bulmaları maalesef çok kolay. Mert bir kadın olman bile “erkek gibi kadın “diye tanımlanan bir coğrafyada “kadın” kelimesi bile lakap oluyor kızım. Ha bu arada bir erkeğe hakaret edilecekse “kadın gibi” denildiğinde bil ki bu da en ağır hakarettir bu diyarlarda yaşayan adamlara.

Ama elbette benim de bir kadın olarak yapabileceklerim var. Asla kaderimize havlu atmış değilim.

Şimdi beni iyi dinle kızım. Sen ne olursa olsun kadın gibi bir kadın ol. Bırak erkek gibi kadın olmak başkalarına kalsın. Sen ahlaklı ol, ama başkası için değil sadece kendin için ol. Sen oku, büyük adam olma büyük kadın ol. Korkma. Çalış hatta gerekecekse geç saatlere kadar kadın gibi çalış. Sen zamanı gelince aşık da ol. Ama sevdiğinde aradığın değer para ve mevki değil sadece aşk ve güven olsun, bana güven kızım, gerisi bil ki teferruat..

Güzeller güzeli kızım unutma, sen ne zaman yorulursan ben senin yükünü üstlenirim, sen ne zaman ağlarsan ben senin gözyaşın olur akarım, sen ne zaman yere düşersen eline baston olur, seni yeniden ayağa kaldırırım. Ama sen yine de hep güçlü ol, yoksa seni bana rağmen üzerler kızım.

Loading...

Sana kendini güvende hissedebileceğin bir dünya sağlayamadım. Seni çocukların deniz kenarında kumdan kaleler yaptıkları bir dünya yerine, çocukların yunus gibi karaya vurduğu bir dünyaya getirdim.

Seni kadın olmanın güzelliklerini yaşayacağın bir dünya yerine kadın olmanın zorluklarını yaşayacağın bir dünyaya getirdim. Senden çok ama çok özür dilerim. Beni affet be kızım.

Yazar : Şehzan Seçen

Kaynak: www.icerikfabrikasi.com


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Ohediyo

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğen Beğen
1
Beğen
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Hahaha Hahaha
0
Hahaha

Facebook Yorumlar