Kahramanmaraş'ta mezunlar başarı hikayelerini paylaştı

Kahramanmaraş’ta mezunlar başarı hikayelerini paylaştı


Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu (TBMYO) Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü tarafından “Mezunlarımızdan Başarı Hikâyeleri” konulu çevrim içi söyleşi programı düzenlendi.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, kariyer yaşamlarında önemli başarılar elde eden mezun isimleri bölüm öğrencileriyle buluşturdu.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü, “Mezunlarımızdan Başarı Hikayeleri” adlı çevrimiçi söyleşiyle düzenledi. Kariyer yaşamlarında önemli başarılar elde eden mezun isimlerin bölüm öğrencileriyle buluşturulduğu online programa KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can da eşlik etti.

Mezunların alanlarında önemli başarılara imza atarak kariyerlerinde ilerlemelerinin kendilerini gururlandırdığını belirten Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, teorik ve uygulamalı eğitimlerle çağın gereksinimlerine cevap veren nitelikli mezunlar verdiklerini söyledi. KSÜ Mezunlar Derneği’nini önümüzdeki dönemde daha etkin çalışmalar yapacağına vurgu yapan Rektör Can, öğrencilere hitaben, “Mezun da olsanız burası sizin üniversiteniz. Kapımız sizlere her zaman açık. Her birinizle ayrı ayrı gurur duyuyor, başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum” dedi.

Programda 1996 yılı mezunlarından İstikbal Mobilya Fabrika Müdürü Ayhan Bayram, öğrencilere stajlarını doğru şekilde ve iyi firmalarda gerçekleştirmeleri tavsiyesinde bulunurken,  1997 mezunlarından olan ve Distrigo Bileşik Platform Yedek Parça Dağıtım ve Otomotiv Ticaret A.Ş. Bölge Satış Müdürü Gökhan Gönen, öğrencilere sektördeki yenilikleri takip etmeleri ve kendilerini geliştirmeye devam etmeleri tavsiyelerinde bulundu.

2009 mezunu, Hema Endüstri A.Ş. Tekirdağ Dişli Fabrikası Üretim Planlama Şefi İbrahim Alaf kariyer sürecine ilişkin bilgiler verirken, 1997 yılı mezunu, Boyser A.Ş. Satış Sonrası Hizmetler Genel Müdürü Adem Satıcı da, kariyer yaşamından anekdotları katılımcılarla paylaştı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Ohediyo

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğen Beğen
0
Beğen
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Hahaha Hahaha
0
Hahaha

Facebook Yorumlar