Kilis'te yeni yılın ilk İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı

Kilis’te yeni yılın ilk İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı


Kilis Valisi Recep Soytürk’ün başkanlığında İl Koordinasyon Kurulu’nun 2021 yılı 1. dönem toplantısı gerçekleştirildi

KİLİS (İGFA) – Kamu kuruluşlarının yatırımlarının izlenmesi, çalışmalarının koordine edilmesi, il düzeyindeki yatırımların daha etkin bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla düzenlenen Kilis İl Koordinasyon Kurulu 2021 yılı 1. dönem toplantısı, video konferans şeklinde gerçekleştirildi.

2020 yılı 4. Dönem değerlendirmesi kapsamında; yatırımcı kuruluşların işbirliği içerisinde çalıştığını belirten Kilis Valisi Recep Soytürk, Genel İdare Bütçesi kapsamındaki kuruluşların 109 ve mahalli idare kuruluşlarının ise 17 projesi olmak üzere toplam proje sayısının 126 olduğunu söyledi.

Loading...

Projelerin toplam bedelinin 2.4 milyar TL olduğunu kaydeden Vali Soytürk, 2020 yılında şehre gelen ödenek miktarının 195 milyon TL olduğunun altını çizdi.

Vali Soytürk, projelerin başlangıcından bu döneme kadar nakdi gerçekleşme oranının yüzde 25.35 olduğunu kaydederken, bu projelerin fiziki gerçekleşme oranlarının ise yüzde 62,24 seviyelerinde olduğunu ifade etti.

Vali Recep Soytürk, konuşmasının son bölümünde yatırımların hızlandırılması için bakanlıklar düzeyinde görüşmelerini sürdürdüklerini belirterek, ödeneklerin ilimize tahsis edilmesi konusunda yoğun çaba sarf ettiklerini de sözlerine ekledi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Ohediyo

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğen Beğen
0
Beğen
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Hahaha Hahaha
0
Hahaha

Facebook Yorumlar