Mardin'de Elektronik Denetleme Sistemi toplantısı yapıldı

Mardin’de Elektronik Denetleme Sistemi toplantısı yapıldı


Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) toplantısı gerçekleştirildi.

MARDİN (İGFA) – Mardin’de trafik güvenliği ve düzenini sağlamak amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından kurulması planlanan “Elektronik Denetim Sistemi” toplantısı gerçekleştirildi.

Loading...

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda, EDS’nin yanı sıra ulaşım noktasında halihazırda devam eden çalışmalar ve yapılması planlananlar da masaya yatırıldı. Vali Demirtaş, kentin en işlek yollarında yaşanan kazalarla ilgili can ve mal kayıplarını en aza indirilmesi için yoğun mesai harcadıklarını kaydetti. EDS ile birlikte kazaların önemli ölçüde düşürüleceğini belirten Vali Demirtaş, “Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizin önemli noktalarında yaşanan trafik yoğunluğunun önüne geçebilmek için çalışmalarımız devam ediyor. 2021 yılı içinde projelendirdiğimiz bazı çalışmalarımıza başlıyoruz. Bir yandan yaşanan trafik yoğunluğu için çözümler üretirken bir yandan yollarda sürücü, yaya yolcuların can güvenliğine yönelik projelerimizi hazırlayarak en kısa sürede hayata geçirmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz” dedi.

Toplantıya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, Ulaşım Daire Başkanı Ertan Taşdemir, Trafikten sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Oktay Kalkan ve ASELSAN yetkilileri katıldı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Ohediyo

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğen Beğen
0
Beğen
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Hahaha Hahaha
0
Hahaha

Facebook Yorumlar