Sosyal Medya Fenomenliği Bir Meslek Midir?

Sosyal Medya Fenomenliği Bir Meslek Midir?


Fenomenlik bir çok kavram gibi kişiden kişiye anlam değişikliğine uğrayan bir durumdur. Fikir ayrılıklarında hep sorulur.

Kime?

Neye göre?

Ünlü kelimesi ile benzerliği olduğu düşünülür genelde, ama teknolojinin ilerlemesi hayatımıza yenilikler katıp, kelime dağarcığımızda alt üst etme yönünde çabaları var gibi.

Sosyal medya fenomenliği, İnternet ortamında bilişim fonksiyonlarını başarılı şekilde kullanan kişilere verilen isimdir aslında.

Bu tarz insanların sayılarının artması bir isim ihtiyacı doğurdu haliyle.

Günümüzde fenomen diye adlandırdığımız kişiler başlı konularda söz sahibi veya yetenek sahibi kimselerdir. peki! bu bir meslek midir?

Zaman çabuk ilerliyor ve teknoloji yaşam süremiz ile yarışıyor. Bu durumum yakamıza yapışmadığı, hayatımızı kolaylaştırmadığı bu durumun bizi tembelliğe itmediği günlerde çoğumuz bir öğretmen, doktor, avukat gibi meslek adayıydık. Meslek sahibi olmak buydu.

Loading...

Fenomenlik özenme duygusunun verdiği istem gibi görünüyor. Şimdi doktorda fenomen,  avukatta hatta ev hanımlarımız bile fenomen. Bazen iyi dans etmek, bazen uçurumdan atlamak kısacası dikkat çekmek.

En üzücü olanı bence geleceğimiz olan çocukların dikkatini çekmek ve onları olumsuz etkilemek. Bunları başaran fenomenlerin bazıları insanların ahlaki durumları yada toplum kuralları ile dalga geçmekte.

Bizler Mahmut hocayı örnek alırdık. Onların örnek almaları gereken Prof. Dr. Aziz Sancar olmalıydı. Her zaman hayatımıza yön verecek, bize değer katacak kişileri örnek almak gerekir.

Teknolojiyi iyi kullanmak bize fayda sağlar, bizi geliştirir. Yoksa sırtımızda bir kambur, cebimiz boş, hayatımız mutsuz soyumsuz bir nesil büyütürüz.

Gerçek şu ki bunun için çocuklarımıza sahip çıkmalıyız. Teknolojiyi yanlış kullanmak bizi örf ve adetlerimizden uzaklaştırdı. Aslında sosyal olarak görünen fenomenler asosyal yaşamı olan kişileri etkilemeye çalışmanın sonucudur.

Işıltılı bir hayat gibi görünse de yıkıma uğramış, ama fark edilmemiş bir iştir aslında. Boşluk doldurma gibi. Eğer bu durum hoşa gidiş yaratıyor ise dikkat edilmeli.

Bir arama motoruna fenomen yazmak yerine meslekler yazıp araştırın. Hayatınıza bu şekilde yön verin. Bence ailenizin fenomeni olun. Çevrenizin saygı duyduğu, sevilen bir insan olun.

GÜZEL YARINLAR İÇİN, güzel örnekler görmek dileği ile.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğen Beğen
3
Beğen
Muhteşem Muhteşem
1
Muhteşem
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Hahaha Hahaha
0
Hahaha

Facebook Yorumlar